Turistické zajímavosti

První zajímavostí je bezesporu přírodní park Orlice zahrnutý na seznamu Natura 2000. Jelikož osada Suté Břehy je vzdálena několik kilometrů od nejbližší vesnice, tak si můžete v klidu užívat zvuků přírody a večer obdivovat hvězdnou oblohu.

V rámci krátkých výletů je možné navštívit Podorlický Skanzen v Krňovicích www.krnovice.cz, kde je v letních měsících organizována řada akcí.Další z výletů může být nasměrován do Třebechovic pod Orebem k prohlídce známého Muzea Betlémů: www.betlem.cz Zajímavá je také prohlídka pěšky, na kole nebo na bruslích v soukromé oboře vedoucí z Třebechovic pod Orebem do Týniště. Uvidíte divočáky, daňky, koně, ovce a celou řadu dalších zvířat v přírodním prostředí.

Pro delší výlety s využitím automobilu nebo vlakového spojení je možné navštívit v rámci jednodenního výletu hrady Litice, Potštejn a zámek Doudleby nad Orlicí.

Pokud je na výlet moc teplo můžete se zchladit v řece Orlici nebo využít nabídky koupališť v Týništi nad Orlicí nebo Třebechovicích pod Orebem.

Pro trávení volného času nebo sběr hub a borůvek máte možnost využít lesy, které ze tří stran obklopují naší základnu a táhnou se několik kilometrů.

V okolí vede řada cyklotras, pro vyznavače geocachingu leží naše osada na sérii kešek „Cyklotour“. Je možné zajistit vypůjčení kánoe nebo raftu pro půl/celodenní sjíždění Tiché nebo Divoké Orlice s cílem na Sutých Březích. Druhou možností je pouze cca 1 hodinové sjetí z Týniště nad Orlicí na základnu Suté Břehy.