Pro rybáře

Pro jednotlivé rybáře i rybářské výpravy nabízíme možnost ubytování v našich chatkách, případně větším srubu. Na tomto místě se konala řada rybářských táborů a školení vedoucích rybářských kroužků. Na tuto tradici bychom chtěli navázat.

Suté Břehy jsou situovány na vysoké stěně v meandru řeky Orlice, která protéká v lukách a celý ekosystém je zahrnut do ochrany krajiny Natura 2000. K řece je to pouze několik desítek metrů. Chaty a celý areál je přitom chráněn před častým vylitím řeky velkým výškovým rozdílem. Pro rybáře se naskýtá možnost říčního rybolovu v krásné přírodě, řeka parmového pásma s mělkými proudy i hlubokými tůněmi. Rybí zastoupení Parma říční, Podoustev říční, Úhoř říční, Štika obecná, Bolen dravý, Jelci a řada další ryb. Z rybářských stylů využijete přívlač, plavanou a při večerním rybolovu i položenou a lov „na těžko“.

Pro odpočinkové chytání je možné využít i nedaleká slepá ramena s obsádkou Kapra a dalších kaprovitých ryb.

Další možností je návštěva rozpadlého jezu s přilehlým ramenem cca 15 minut pěšky po proudu řeky, případně velký jez v Albrechticích nad Orlicí – cca 5 km.

V blízkosti je i soukromý revír.

Samotná řeka i ramena jsou součástí mimopstruhového revíru Orlice 3 - 421 060.

Mezi blízké pstruhové revíry patří Zdobnice, Divoká Orlice, Tichá Orlice, Bělá a další.